Rejestr zleceń

Każde zlecenie wiąże się z papierologią

Tło projektu

Program powstał, aby ułatwić pracownikom dostęp do danych dotyczących zleceń. Służy on do rejestracji oraz przypisywania zadań konkretnym osobom. Dodatkowo rozliczane są w nim godziny pracy dotyczące danego zlecenia. Program wykorzystywany jest przez zakład energetyczny do codziennej pracy od 2018 roku.

Wyzwania i wymagania

Zleceniodawcy zależało na tym, aby dane przedstawione były w sposób czytelny. Należy pamiętać, że wizualne przedstawienie informacji ma być intuicyjne dla użytkowników. Jedną z rzeczy, która musiała być zawarta, było miesięczne zestawienie zleceń - dzięki temu łatwo można określić na jakie zadania poświęcana jest większa ilość czasu, a które można wykonać w krótszym terminie. Oprócz dokładnych opisów danych, został zapewniony dostęp wielu osób jednocześnie, dzięki czemu praca stała się sprawniejsza.

Tworzenie programu zawiera w sobie wiele etapów. W tym wypadku największą przeszkodą stało się stworzenie szczegółowego planu bazy danych. Po dokładnych namysłach udało się stworzyć podstawę, na której można było oprzeć aplikację.

Jak działa program?

Każdy użytkownik posiada dostęp do aplikacji logując się na własne konto. Pierwszym wyświetlanym oknem jest wyszukiwarka zleceń, dzięki której możemy wyświetlić zbiór wykonanych już zleceń (miesięczne zestawienia zawierające wszystkie dane) wraz z możliwością ich druku. Użytkownicy posiadają także możliwość wyszukania konkretnego zlecenia na podstawie przypisanego mu numeru.

Aplikacja posiada możliwość dodania zlecenia, wpisując jego dane. Użytkownik wpisujący dopasowuje nowopowstałe zlecenie do konkretnego pracownika. Dodatkowo w łatwy sposób można określić stan zlecenia, gdyż jest on opisany kolorem. Wyróżnia to zadania wykonane od tych, które czekają na swoją realizację.

Używane technologie

Do stworzenia programu korzystałem z technologii, które są mi dobrze znane, a były to:

Wnioski

Stworzenie programu to jedno, wisienką na torcie jest to, aby był on funkcjonalny. Rejestr zleceń jest aplikacją wykorzystywaną przez pracowników od 4 lat. Ułatwił on dostęp do informacji i pozwolił ujednolicić zlecenia archiwalne, które w przystępny sposób można wyszukać.

Marcin "MarcinzNS" Kondeusz

Szukasz osoby chętnej do współpracy, która zbuduje Twoją stronę internetową, dostarczy oprogramowanie lub przeprowadzi kurs z zakresu programowania lub IT? Skontaktuj się ze mną przez pocztę email marcin.kondeusz@gmail.com lub skorzystaj z formularza na stronie kontaktowej.
Jeżeli wolisz luźniejszą rozmowę to napisz do mnie na Messenger.