Czytniki ebook

Czytanie nigdy nie było tak proste!

Tło projektu

W 2020 zostałem poproszony o wykonanie strony internetowej dla projektu tworzonego przez Stowarzyszenie "Nasza Mała Ojczyzna". Uznałem, że będzie to idealne do wykonania małego CMSa.

Wyzwania i wymagania

Wymagań nie było wiele, jednak wyzwania, które przed sobą postwaiłem były ogromne jak na czas, który miałem. Musiałem zrobić stronę internetową, która miałaby możliwość dodawania artukółów ze zdjęciami i linkami. Największym wyzwaniem było zaprojektowanie bazy danych, która by przechowywała treści zawarte na stronie.
Zadanie, któro było w tym najciekawsze to obsłóżenie własnej składni, tak, aby przy edycji wyglądała czytelnie dla administratora, a po publikacji była również czytelna dla zwykłego użytkownika.

Jak działa program?

Użytkownik niezalogowany widzi stronę internetową na której znajdują się informacje o projekcie oraz artykuły z nim związane.

Gdy administrator zaloguje się do systemu pokazuje mu się panel na którym widać kto się zapisał do listy oczekujących na wyporzyczenie e-booka. Następnie można przejść do zakładki galeria, gdzie można przesłać pliki graficzne oraz inne dokumenty. Powyżej jest lista rozwijana z artykułami, gdzie można wybrać dany artykuł, zobaczyć jego podgląd (w panelu i na stronie) oraz edytować lub usunąć artykuł. Administrator ma również możliwość dodania nowego artykułu i opublikowanie go w wybranym przez siebie dniu.

Używane technologie

Do stworzenia CMS korzystałem z technologii, które są mi dobrze znane, a były to:

Wnioski

Czasem warto wynaleźć koło od nowa, aby nie zatracić hooby i zabawy w programowaniu. Motywacja w odkrywaniu czegoś nowego i poznawanie zależności o których niemiało się pojęcia jest naprawdę istotne.

Marcin "MarcinzNS" Kondeusz

Szukasz osoby chętnej do współpracy, która zbuduje Twoją stronę internetową, dostarczy oprogramowanie lub przeprowadzi kurs z zakresu programowania lub IT? Skontaktuj się ze mną przez pocztę email marcin.kondeusz@gmail.com lub skorzystaj z formularza na stronie kontaktowej.
Jeżeli wolisz luźniejszą rozmowę to napisz do mnie na Messenger.