Ewidencja pojazdów

Wszystkie informacje o pojazdach w jednym miejscu

Tło projektu

Program powstał, aby przypominać o nadejściu badań technicznych pojazdów i odciążyć pracowników, którzy się tym zajmowali. Przechowywane są w nim informacje o pojazdach oraz o ich ubezpieczeniu. Program jest umieszczony jako moduł rejestru zleceń.

Wyzwania i wymagania

Pomimo tego, że ten program nie był ciężki do realizacji to było w nim jedno ważne wymaganie, aby powiadamiać użytkowników o nadchodzącym terminie badań technicznych oraz wygasającym ubezpieczeniu. Należało to zrobić w sposób czytelny oraz jednoznaczny dla pracowników.

Jak działa program?

Każdy zalogowany użytkownik może wejść w zakładkę "Spis samochodów" po lewej stronie panelu. Następnie pojawia się ekran z danymi wszystkich samochodów. Użytkownik może zmieniać dane samochodu, usuwać pojazdy z listy lub dodawać nowe.

Program informuje użytkownika o zbliżającym się przeglądzie przez pomarańczowy kolor paska przy pojeździe. Gdy zostanie naprawdę mało czasu do przeglądu lub poprzedni już jest nieaktualny to pasek zmienia swój kolor na czerwony i przy zakładce "Spis samochodów" pojawia się czerwona kropka z powiadomieniem.

Używane technologie

Do stworzenia programu korzystałem z technologii, które są mi dobrze znane, a były to:

Marcin "MarcinzNS" Kondeusz

Szukasz osoby chętnej do współpracy, która zbuduje Twoją stronę internetową, dostarczy oprogramowanie lub przeprowadzi kurs z zakresu programowania lub IT? Skontaktuj się ze mną przez pocztę email marcin.kondeusz@gmail.com lub skorzystaj z formularza na stronie kontaktowej.
Jeżeli wolisz luźniejszą rozmowę to napisz do mnie na Messenger.